Strona główna/Aktualności/Anioły są wśród nas - koncert kolęd

Anioły są wśród nas - koncert kolęd

23 01 2022 #Aktualności

W niedzielny wieczór 16 stycznia 2022 r. w naszym parafialnym kościele odbył się koncert kolęd w wykonaniu Scholi “Cantorum” oraz zespołu wokalnego “Leszczynki” działającego przy naszej szkole. Leszczyńskie, parafialne kolędowanie ma już długoletnią tradycję. W tym roku wydarzenie było dodatkowo dedykowane choremu Tymkowi, który jest uczniem naszej szkoły. Z powodu swojej ciężkiej choroby onkologicznej nie może uczestniczyć w życiu szkoły. Aby Tymek mógł cieszyć się beztroskim dzieciństwem potrzebna jest szczepionka neuroblastoma, która może być podana jedynie w klinice w New Yorku.

To był niesamowity wieczór. Kościół zebrał w jednym momencie wszystkich ludzi dobrego serca. Wykonawcy pod kierunkiem dyrygenta p. Jolanty Sprus zaprezentowali piękny i wzruszający koncert kolęd i pastorałek. Zebrani mogli wysłuchać również pięknych pieśni w wykonaniu solistki Gabrieli Ciołek - Sitter. Dzięki zaangażowaniu wykonawców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a także lokalnej społeczności koncert okazał się dużym sukcesem. Podczas wieczoru w kościele parafialnym udało się zebrać 7320 zł. Wszystkie uzyskane fundusze zostały wpłacone na konto Fundacji “Się Pomaga” na subkonto Tymoteusza Marka. Dla Tymka, który cały czas walczy o swoje życie jest to ogromna pomoc, za którą wszystkim obecnym bardzo dziekujemy!

Katarzyna Kwiatkowska

Koncert kolęd