• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Chwile uchwycone w obiektywie - klasa 1b

Chwile uchwycone w obiektywie - klasa 1b

30 03 2022 #Aktualności #Klasa b 2021-2029

MARZEC 2022
Marzec przywitał nas ciepłą i miłą atmosferą i pogodą. Cóż się u nas działo? Oj, działo się, działo!!

8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet. Chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni. Najpierw złożyli paniom nauczycielkom i koleżankom życzenia, a następnie wręczyli piękne upominki. W tym dniu, w naszej sali lekcyjnej pojawił się również dywan, który okazał się wielką atrakcją i sprawił wiele radości naszym uczniom. Zabawom w tym dniu nie było końca.

Od 14 do 16 marca uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. To były nasze pierwsze, klasowe rekolekcje. Dzieci zaprezentowały duży poziom kultury i udowodniły, że wiedzą jak należy zachować się w kościele.

Nadal kontynuujemy wspólne czytanie książek, tyle że od marca, można powiedzieć, że praktykujemy „czytanie na dywanie”.

18 marca - z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki - w naszej klasie odbył się konkurs matematyczny. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali wszystkie zadania. Tytuł mistrza matematyki uzyskali: Jakub Jakóbowski, Ksawery Szałtysek oraz Filip Śniegulski. Wielkie brawa dla chłopaków!

21 marca -  ach cóż to był za dzień!! Do uczniów naszej klasy dołączył uczeń z Ukrainy Artiem Kozyriev, który jest bardzo przyjaznym i wesołym chłopcem. Ponadto w tym dniu, podczas samodzielnego robienia wiosennych kanapek, dzieci mogły się wykazać swoimi zdolnościami kulinarnymi. Kanapki wyglądały wspaniale, a smakowały jeszcze lepiej, o czym świadczy fakt, że szybko zniknęły z talerzy.

Każdy dobrze wie, że 21 marca to pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji każda klasa wyszła na długi spacer. Pogoda była przepiękna i sprzyjała szukaniu oznak nadejścia wiosny. Po prawie dwugodzinnym spacerze wszyscy byliśmy zmęczeni, ale jakże zadowoleni i dotlenieni!

22 marca urodziny obchodziła Paulinka Palarz. Po uroczystym zaśpiewaniu „Sto lat”, był czas na słodki poczęstunek. W-f na świeżym powietrzu? Dlaczego nie, skoro pogoda tak dopisuje!! Zabawa w piasku i wspólne bieganie okazały się strzałem w dziesiątkę!

Zdjęcia z opisanych wydarzeń znajdziecie w galerii.

Sylwia Sperling

Wiosenne kanapki

do góry