• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Chwile uchwycone w obiektywie - klasa I b

Chwile uchwycone w obiektywie - klasa I b

30 11 2021 #Aktualności #Klasa b 2021-2029

Listopad to miesiąc urodzin Igorka i Karolka! W tych szczególnych i wyjątkowych dla chłopców dniach, cała klasa zaśpiewała im najpiękniej jak potrafiła „Sto lat”, a następnie był czas na mały poczęstunek. 


Listopad miesiącem bezpieczeństwa. Od 3 do 11 listopada w naszej szkole można było oglądać wystawę pt. „Okiem strażaka”. Uczniowie naszej klasy z wielkim zaciekawieniem wzięli udział w tym wydarzeniu.


Zarówno dziewczynki jak i chłopcy naszej klasy uwielbiają lekcje w-fu! Jak miło patrzeć i brać udział w zajęciach, podczas których dzieci z ogromną radością rozwijają swoje zdolności sportowe.


Za oknem piękna, złota jesień, a zatem nie może zabraknąć w naszej klasie tematyki jesiennej! Uczniowie wykonali piękne, indywidualne prace przestrzenne „Makieta jesiennego lasu”. 


Pierwsza wycieczka szkolna! Na ten dzień czekały wszystkie dzieci naszej klasy. Wyjazd do kina na film animowany pt. „Rodzinka rządzi”, który  miał miejsce 5 listopada, okazał się wspaniałym dniem dla wszystkich, zarówno dzieci jak i nauczycieli. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom kultury osobistej, zarówno podczas podróży w autokarze, jak i w kinie podczas seansu. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały drobny upominek. Była to pierwsza nasza wspólna wycieczka, ale na pewno nie ostatnia!


11 listopada 1918 roku był dniem wyjątkowym dla Polaków, ziściło się bowiem marzenie o życiu w wolny, suwerennym kraju. Po 123 latach niewoli ojczyzna Polaków powróciła na mapy Europy. Nasi mali uczniowie, w przedddzień rocznicy dla upamiętnienia tych ważnych wydarzeń, wykonali prace plastyczne przedstawiające godło Polski oraz pięknie zaśpiewali  hymn Polski.


Klasowy konkurs matematyczny w zakresie odejmowania do 7. Mistrzami okazali się: Amelia, Jakub, Filip, Szymon, Jerzyk, Franek, Patrycja i Zosia, jednak wszyscy zasłużyli na dyplom!

Zdjęcia z opisanych wydarzeń znajdziecie w galerii.

Sylwia Sperling

klasa 1b

do góry