• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Czerwony Kapturek szuka księcia - bajka terapeutyczna

Czerwony Kapturek szuka księcia - bajka terapeutyczna

8 06 2022 #Aktualności #Klasa a 2015-2023 #Klasa b 2021-2029 #Klasa c 2015-2023 #Klasa VIIIa

W dniu 8 czerwca br. w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, nasza szkoła zamieniła się w teatr. A to wszystko m.in. za sprawą p. Ewy Skorupy, która zaraża uczniów miłością do sceny, prowadząc Koło Biblijne. To właśnie dzieci Kółka Biblijnego oraz uczniowie kl. Ib, VIIa, VIIc oraz VIIIa dali popis swoich aktorskich umiejętności w humorystycznym, ale jakże pouczającym przedstawieniu pt: Czerwony Kapturek szuka księcia.

Spektakl opowiada o przygodach Czerwonego Kapturka zakochanego w księciu, którego poznaje na internetowym czacie. Aby go odnaleźć, dziewczynka wyrusza w podróż do bajkowej krainy, gdzie czekają na nią różne niespodzianki.

Ta nowoczesna wersja znanej baśni, w której pojawiają się także postacie z innych bajek tj. smok, czarownica, żaba, pszczółka, książę, Śnieżka, krasnoludki oraz księżniczka, niesie ze sobą przesłanie zawarte w końcowych słowach spektaktu, a mianowicie: Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie!

Dowcipne i świetnie zagrane przedstawienie wywołało poruszenie i gromkie oklaski wśród widzów. Piękne kolorowe stroje oraz oprawa muzyczna dopełniły całe widowisko. Organizatorzy przedstawienia: p. Ewa Skorupa, p. Karolina Partyka - Dziadura, p. Sylwia Sperling.

Sylwia Sperling

Przedstawienie zarejestrowała nasza szkolna kamera - zapraszamy do oglądania. Zdjęcia znajdują się w galerii.

Aktorzy

Panie reżyserki

do góry