Strona główna/Aktualności/Dzień Papieski

Dzień Papieski

8 10 2021 #Aktualności

„Nie lękajcie się!”- to hasło XXI Dnia Papieskiego,
który w tym roku odbędzie się w niedzielę 10 października.

To dzień radości i pamięci o Papieżu Polaku - patronie naszej szkoły.
Tegoroczne święto stanie się okazją do wsparcia zdolnej
i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Z tej okazji zapraszamy klasy w nadchodzącym tygodniu do świętowania i do udziału w konkursach:

1. Konkurs rysunkowy - z Janem Pawłem II w miejscach, w których bywał (pomniki, kapliczki, ołtarze, miasta, państwa). Przedmiotem konkursu jest wspólnie wykonany plakat. Materiały przynosimy do szkoły, technika wykonania jest dowolna. Liczy się pomysł i zaangażowanie.

2. Konkurs literacki ( indywidualny) - należy napisać list w formie tradycyjnej do św. Jana Pawła II.
Klasy I - IV max. 10 zdań. Klasy starsze max. jedna strona A4.
Prace będą oceniane w 2 kategoriach: klas I-IV oraz klas V-VIII. Należy je dostarczyć do piątku 15.10. do gabinetu wicedyrektora. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w poniedziałek 18.10.

Wychowawcy dostarczą fotografie klasy świętującej Dzień Papieski (informacja na stronę szkoły).
Zdjęcie należy przesłać na adres szkolnej biblioteki do 15 października br.