Strona główna/Dla Uczniów/Biblioteka/Biblioteka aktualności/Spotkanie autorskie z Edytą Pawlak- Sikorą

Spotkanie autorskie z Edytą Pawlak- Sikorą

19 10 2022 #Aktualności #Biblioteka

19 października w bibliotece szkolnej gościliśmy p. Edytę Pawlak- Sikorę, autorkę licznych książek dla dzieci.

W czasie spotkania mieliśmy okazję posłuchać bajki terapeutycznej pt.: Wiewióreczka Tola. To opowiadanie, które zawiera w sobie lekcję tolerancji i pokazuje, że nikt nie jest doskonały, a każde dziecko ma w sobie wiele siły i mocy mimo swoich dysfunkcji. Autorka wspólne z uczestniczącymi w spotkaniu dziećmi rozmawiała o poczuciu własnej wartości, samoakceptacji, a także tolerancji wobec różnych niepełnosprawności. U każdego z nas mogą pojawić się jakieś dysfunkcje, które trzeba umieć zaakceptować. Każdy z nas ma jakiś większy lub mniejszy kompleks, albo jakąś wadę. To, że je mamy, to dobrze, bo dzięki nim jesteśmy wyjątkowi. W czasie spotkania była okazja, by zadać naszemu gościowi pytania i wspólnie ocenić zachowania bohaterów czytanej książki.  Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami, którymi dzieci podziękowały autorce. Zdjęcia ze spotkania znajdują się w galerii.

Alina Karaszewska, Mirela Kluczniok

Uczestnicy spotkania z autorką