Biblioteka szkolna znajduje się na drugim piętrze budynku.
Z wejścia głównego kierujemy się w lewą stronę. Winda lub schody prowadzą wprost do bibliotecznego pomieszczenia, w skład którego wchodzi wypożyczalnia i czytelnia ze stolikami
  oraz wydzielonym kącikiem dla najmłodszych czytelników.

Szkolna książnica gromadzi w głównej mierze lektury służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego (I, II etap edukacyjny), a także książki z zakresu beletrystyki dziecięcej
i młodzieżowej.
W zbiorach znajdują się czasopisma, a także encyklopedie, słowniki, audiobooki i filmy DVD-głównie ekranizacje lektur.
Uczniowie rozpoczynający naukę czytania mają do dyspozycji książki z dużymi literami.
Dla nauczycieli wydzielono księgozbiór pedagogiczny.

Zapraszamy do fascynującego świata książki!

Nauczyciel bibliotekarz: Mirela Kluczniok

CzytelniaKącik czytelnika

Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła (Wisława Szymborska)

Zapraszamy do biblioteki na  cykliczne zajęcia:

„Czytanie na dywanie- zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

Teatrzyk kamishibai

Na szkolnych korytarzach na specjalnych półkach „uwalniamy książki, w czasie zajęć Dyskusyjnego Klubu Książki poznajemy nowe lektury i dyskutujemy o nich. Przez cały rok szkolny trwają konkursy:
„O tytuł najlepszego czytelnika biblioteki szkolnej” oraz „O puchar dyrektora szkoły dla najlepiej czytającej klasy”.

Wolny czas w bibliotece