Biblioteka szkolna znajduje się na drugim piętrze budynku.
Z wejścia głównego kierujemy się w lewą stronę. Winda lub schody prowadzą wprost do bibliotecznego pomieszczenia, w skład którego wchodzi wypożyczalnia i czytelnia ze stolikami oraz wydzielonym kącikiem dla najmłodszych czytelników.

Szkolna książnica gromadzi w głównej mierze lektury służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego (I, II etap edukacyjny), a także książki z zakresu beletrystyki dziecięcej i młodzieżowej. W zbiorach znajdują się czasopisma, a także encyklopedie, słowniki, książki obrazkowe, interaktywne, audiobooki i e-booki. Uczniowie rozpoczynający naukę czytania mają do dyspozycji książki z dużymi literami. Dla nauczycieli wydzielono księgozbiór pedagogiczny. We współpracy z nauczycielami biblioteka organizuje wiele wydarzeń promujących czytelnictwo wśród uczniów szkoły.

Nauczyciel bibliotekarz: mgr Mirela Kluczniok

Strona archiwalna biblioteki