Strona główna/Aktualności/Czytanie ma moc - projekt czytelniczy w klasie II c

Czytanie ma moc - projekt czytelniczy w klasie II c

17 06 2022 #Aktualności #Klasa c 2020-2028

W tym roku szkolnym klasa II c brała udział w projekcie "Czytanie ma moc".

Każdy uczeń otrzymał paszport podróżnika i wyruszył na wspaniałą przygodę z książką. Na zajęciach uczniowie słuchali fragmentów następujących książek: "Kefir w Kairze" Michała Rusinka, "Magiczne drzewo - stwór" Andrzeja Maleszki, "Wynalazcy" Christiane Dorian oraz "Zakazane miejsca na świecie" autorstwa Patricka Makina. Czytając książki, jak prawdziwi podróżnicy, poznawali różne kraje i rozwiązywali kreatywne zadania - quizy, rebusy, krzyżówki, zadania z kodowaniem oraz tworzyli komiksy. Poszerzali swoją wiedzę o nowe ciekawostki ze świata zwierząt i roślin, a nawet dowiedzieli się jak zbudowany jest wulkan. Po każdych zajęciach uczniowie otrzymywali naklejki do paszportu na potwierdzenie swoich podróży czytelniczych. Uczniowie klasy II c wiedzą, że czytanie ma moc, a prowadzony przez cały rok projekt czytelniczy potwierdził słowa Wisławy Szymborskiej że "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Uwieńczeniem projektu było otrzymanie imiennych dyplomów na szkolnym apelu. Zdjęcia z projektu znajdują się w galerii. (część 1, część 2, część 3, część 4)

Magdalena JakubczykKlasa II c - projekt Klasa II c - projekt