• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki

19 01 2022 #Aktualności #Biblioteka

W czasie poniedziałkowego spotkania DKK przenieśliśmy się w czasy średniowiecza, a dokładnie do średniowiecznego zamku. Średniowiecze, to jedna z najbardziej ekscytujących epok historycznych! Czytaliśmy interaktywną książkę, która zawiera 3 historie, aż 45 punktów decyzyjnych i 21 zakończeń! Wybraliśmy opowiadanie o damach dworu, które służyły królowej i poznaliśmy jak wyglądało życie w średniowiecznym zamku. Nasze czytelniczki-klubowiczki nawet przebrały się za występujące w opowiadaniu damy dworu!

Damy dworuOprócz średniowiecza poznaliśmy jeszcze jedną epokę historyczną - renesans, a dokładnie najsłynniejszą osobę tej epoki czyli Leonarda da Vinci. Jako, że naszej bibliotece na ścianie wisi kopia najbardziej cenionego obrazu Leonarda, dziewczynki postanowiły naśladować słynny, tajemniczy uśmiech Mona Lisy i ustawić się dokładnie tak, jak modelka na obrazie wielkiego renesansowego artysty.

Tak jak Mona Lisa...

Tajemniczy uśmiech Mona Lisy?Na kolejnych zajęciach wrócimy jednak do epoki średniowiecza, by czytając naszą książkę przeżywać kolejne przygody dam dworu, ale także, by poznać inne wydarzenia z tego okresu i zdecydować jak zakończymy naszą przygodę z tą epoką.

Mirela Kluczniok

Książka, którą czytamy

do góry