Strona główna/Aktualności/Dzień Europejski

Dzień Europejski

17 04 2024 #Aktualności

Dzień Europejski

Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem.

Johann Wolfgang Goethe

W dniu 11 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. W tym dniu cała społeczność naszej szkoły spotkała się na holu, gdzie obejrzeliśmy krótką prezentację przedstawiającą korzyści jakie czerpiemy ze znajomości języków.

Następnie uczniowie klas młodszych wykonali piosenki w języku angielskim, natomiast ich starsi koledzy i koleżanki zaśpiewali piosenki w różnych językach. Cała szkoła była bardzo rozśpiewana i wszyscy świetnie się bawili.

W ramach obchodów tego dnia uczniowie klas młodszych zawiesili na drzwiach swoich sal wcześniej przygotowane przez siebie flagi państw europejskich, starsze klasy przygotowały różne fakty i ciekawostki dotyczące wylosowanego państwa europejskiego, które również zawiesili na drzwiach sal.

Wcześniej na zajęciach wychowawczych uczniowie klas starszych rozmawiali na temat Dlaczego warto uczyć się języków obcych, a swoimi przemyśleniami podzielili się na gazetce szkolnej. Na lekcjach j. angielskiego zostały przeprowadzone quizy o tematyce europejskiej.

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom za czynny udział w Dniu Europejskim, gratulujemy wszystkim występującym.

Pamiętajmy, że nauka języków obcych jest sposobem na lepsze zrozumienie siebie nawzajem i przezwyciężenie różnic kulturowych pomiędzy narodami - to klucz do odkrywania i zrozumienia świata.

Anna Herok, Iwona Mak

Ilustracja Obraz autorstwa freepik