• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Dzień Ziemi w klasie II a

Dzień Ziemi w klasie II a

27 04 2022 #Aktualności #Klasa a 2020-2028

Dzień Ziemi 2022

„Zainwestujmy w naszą planetę”

Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

To międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło: „Zainwestujmy w naszą planetę”.

Uczniowie klasy II a także włączyli się do obchodów Dnia Ziemi. Mali miłośnicy przyrody wykorzystując zdobyte wiadomości przyrodnicze i umiejętności plastyczne wykonali plakat nawiązujący do tegorocznego hasła. Po obejrzeniu filmów przybliżających tematykę ekologii i ochrony przyrody rysowali prace plastyczne. Następnie dzieci razem z nauczycielami udały się na wycieczkę do znajdujących się niedaleko pomników przyrody.

Wszystkie podjęte działania miały na celu uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

E. Paulus

Dzień Ziemi klasa II a

do góry