Strona główna/Aktualności/Europejski Tydzień Kodowania w klasie III b

Europejski Tydzień Kodowania w klasie III b

8 11 2022 #Aktualności #Klasa b 2020-2028

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
W tym roku uczniowie klasy 3b włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek był organizowany w dniach od 8 do 23 października, to już 10 jubileuszowa edycja tej akcji. Przewodnim hasłem było kodowanie i robotyka. W realizacji tego zadania bardzo pomogły nam ozoboty. W europejskim tygodniu kodowania zaplanowaliśmy i zgłosiliśmy na stronie www.codeweek.eu 2 wydarzenia, które zostały zaakceptowane przez organizatorów konkursu CodeWeek.
Działania podjęte w ramach CodeWeek były znakomitą okazją do ćwiczenia kreatywnego, logicznego i analitycznego myślenia. Po zakończonych zajęciach, uczniowie otrzymali imienne certyfikaty za aktywne uczestnictwo w wydarzeniach. Link do galerii Europejski Tydzień Kodowania w klasie III b.

A.S.

Europejski Tydzień Kodowania w klasie III b