• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Gminny Dzień Edukacji Narodowej w śląskim klimacie

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w śląskim klimacie

13 10 2021 #Aktualności

W tym roku szkolnym nasza szkoła była organizatorem Gminnego Dnia Edukacji Narodowej - święta, które w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny obchodzimy szczególnie uroczyście.

Pamiątkowe zdjęcie z uroczystości DEN

Zaproszonych do CKE w Czerwionce gości powitał dyrektor Krzysztof Kalinowski.
Podziękowania i gratulacje dla nauczycieli w dniu ich święta złożył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, którzy również wręczali nagrody.
Część oficjalną uroczystości poprowadzili dyrektor Krzysztof Kalinowski oraz wicedyrektor Beata Romaniuk. Gratulowano nauczycielom, którzy zdobyli kolejne stopnie awansu zawodowego. Wręczono nagrody burmistrza dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Dziękowano nauczycielom odchodzącym na emeryturę. W wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia w konkursach oraz otrzymali stypendium Burmistrza Gminy i Miasta za wyniki w nauce.

W części artystycznej zaprosiliśmy zgromadzonych w CKE widzów do wysłuchania dziejów naszej szkoły - najstarszej w Leszczynach placówki oświatowej. Opowiadanej przez nauczycielki p. Mirelę Kluczniok i p. Ewę Skorupę historii, towarzyszyła prezentacja multimedialna, oraz występy naszych uczniów. Świetnie zaprezentował się zespół wokalny „Leszczynki” wraz z solistami, prowadzony przez p. Jolantę Sprus. Popis aktorskich umiejętności dali uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez p. Ewę Skorupę. Wspaniale wystąpili uczniowie klas drugich i trzecich, którzy zaprezentowali śląskie piosenki i dawne zabawy, a także zatańczyli „Krakowiaka”. Do występów zostali doskonale przygotowani przez p. Katarzynę Kwiatkowską i Edytę Płonkę. Zdjęcia z występów - patrz galeria.


Występy uczniów
Po zakończonej akademii otrzymaliśmy sporo gratulacji, zaś pani Naczelnik Wydziału Edukacji Iwona Flajszok z nieukrywanym wzruszeniem dziękowała całemu zespołowi za tak perfekcyjnie przygotowaną uroczystość.
W tym miejscu również my - dyrekcja oraz nauczyciele przygotowujący Gminny Dzień Edukacji Narodowej - dziękujemy wszystkim występującym dzieciom, a także rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniach do występów, przyczyniając się tym samym do uświetnienia tej uroczystości i promocji naszej szkoły w środowisku.

Mirela Kluczniok

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w śląskim klimacie

do góry