Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

29 01 2023 #Aktualności

Wszyscy ludzie rodzą się jako wolni i równi pod względem swej godności i swych praw, a każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby - te fundamentalne dla każdego wartości są zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ogłoszonej 10 grudnia 1948 r. na obradującej w Paryżu Trzeciej Sesji Ogólnego Zgromadzenia ONZ. W celu upamiętnienia tego wydarzenia rezolucja Zgromadzenia Ogólnego z 1950 r. ustanowiła dzień 10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Dlatego 11 stycznia w naszej szkole uczniowie i pedagodzy szkolni zorganizowali apel dotyczący praw człowieka. W kilku scenkach uczniowie zwrócili uwagę publiczności na różnorodność praw w szczególności na prawa fundamentalne.

Karolina Partyka- Dziadura, Izabela Cebula

Obraz na miniaturce: Freepik