Strona główna/Aktualności/Młodzi wynalazcy z klasy 3b

Młodzi wynalazcy z klasy 3b

12 04 2024 #Klasa b 2021-2029

Młodzi wynalazcy

Dzień 12 kwietnia na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 3b. A to wszystko za sprawą tematyki ostatnich lekcji, na których uczniowie poznali wielkich odkrywców i ich wynalazki. Dzieci po tak interesujących zajęciach, chciały być jak: Antonie van Leeuwenhoek (udoskonalił mikroskop i zaobserwował drobnoustroje), Heinrich Rudolf Hertz (po raz pierwszy wytworzył fale elektromagnetyczne) czy Guglielmo Marconi, który skonstruował pierwsze radio.

Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie zna granic. Miały one mnóstwo ciekawych pomysłów na swój osobisty wynalazek, który zaprojektowały na kartkach, a następnie omówiły ich sposób działania. Wśród nich były roboty różnego rodzaju, szafa, która sama ubiera ludzi, urządzenie, za pomocą którego można stać się niewidzialnym, leżak, który opala wybrane przez nas partie ciała, niekończące się chipsy i ciastka i wiele innych.

Sam projekt nie wystarczył uczniom, by zaspokoić ich głód tworzenia wynalazków. Dlatego w piątek, w pięcioosobowych grupach dzieci zabrały się za tworzenie maszyn i urządzeń, których świat jeszcze nie widział. W ten oto sposób powstał: Ptasilator, który transportuje chore zwierzęta, Robot obronny, wyposażony w laser, zderzaki i naboje oraz Robot Dudek 1,2,3 oraz mini Dudek 1,2,3, posiadające pilot i zaprogramowane do pomagania w codziennych sprawach.

Podczas zajęć dzieci nie tylko poznały wielkich naukowców, ale również mogły pobudzić swoją wyobraźnię oraz rozwijać umiejętność współpracy w grupie.

Sylwia Sperling

Młodzi wynalazcy z klasy 3b