Strona główna/Aktualności/Ogrodnicy z klasy 1d

Ogrodnicy z klasy 1d

23 04 2024 #Klasa d 2023-2031

Sianie nowalijek

Wszyscy tęsknimy do ciepła i zieleni. Wiosna to idealna pora na sianie i sadzenie nowalijek. Dlatego też, uczniowie klasy 1d postanowili zorganizować “Klasowy ogródek warzywno-kwiatowy".

W piątkowy poranek 12.04.2024 roku uczniowie przynieśli do szkoły: doniczki, ziemię, różne naczynia oraz nasiona. Wszyscy pierwszoklasiści zabrali się do pracy, jak przystało na prawdziwych ogrodników. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z symbolami stosowanymi najczęściej na opakowaniach z nasionami. Dzieliły się spostrzeżeniami i rozmawiały pod kierunkiem nauczyciela na temat różnych warunków rozwoju roślin. Następnie siały rzodkiewkę, sałatę, koperek, pietruszkę, bazylię i różne kwiaty. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w specjalnych skrzynkach. Dzieci zobowiązały się do codziennego dbania o nasz ogródek. Już po 3 dniach mogliśmy zobaczyć efekty naszej pracy.

Ten dzień dostarczył nam wiele radości. Po raz kolejny odkrywanie świata okazało się świetna zabawą.

Ogrodnicy z klasy 1d