Strona główna/Aktualności/Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek (..)

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2 10 2024 #Aktualności #Biblioteka

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Rozpoczynamy październik, który od wielu lat jest szczególnym miesiącem dla wszystkich bibliotek szkolnych. W naszej książnicy nie zabraknie ciekawych wydarzeń, na które już dziś zapraszam!

Rozpoczynamy od Zaczytanych poranków. Każdego dnia, w naszej bibliotece na porannych spotkaniach z teatrzykiem kamishibai, czytamy bajki i legendy. Teatrzyk cieszy się wielką popularnością wśród naszych młodszych czytelników, którzy chętnie próbują swoich sił w głośnym czytaniu! Teatrzyk będzie gościł również w świetlicy szkolnej. W środy i czwartki dla dzieci będą czytały panie Magdalena Czerner i Sabina Ziajka-Zostawa.

Miłośników książek zapraszam na zajęcia Dyskusyjnego Klubu Książki, które będą realizowane wspólnie z leszczyńską filią Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W szkole na specjalnych półkach uwalniamy książki - to akcja, którą już znacie z poprzednich lat. Mamy również coś dla rodziców - gazetka informacyjna na temat korzyści płynących ze wspólnego czytania razem ze swoim dzieckiem. Zachęcam do zapoznania się. Gazetka jest umieszczona w głównym przedsionku szkoły.

W tym miesiącu nie zabraknie również krótkich konkursów czytelniczych i zabaw promujących czytelnictwo. Już dziś odbył się konkurs ze znajomości książki Kubuś Puchatek, a także rozpoczęliśmy zabawę: Wypożycz książkę - wylosuj niespodziankę! Zaglądajcie często do biblioteki szkolnej! Zapraszam!

Mirela Kluczniok

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych