• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

26 11 2021 #Aktualności #Klasa a 2015-2023 #Klasa b 2015-2023

Na mapie Polski są takie miejsca, które każdy z nas powinien obowiązkowo zobaczyć! Kraków - miasto królów, polskie serce historii, centrum kultury i sztuki! To właśnie stolica Małopolski stała się celem wycieczki klas siódmych („a” i „b”) dnia 27 października 2021 roku.

Pamiątkowe zdjęcie z wycieczki do KrakowaNajpierw odwiedziliśmy w Krakowie (Łagiewniki) naszego Wielkiego Patrona. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” to przestrzeń wypełniona modlitwą, cudami i duchowym testamentem Wielkiego Polaka. Po odbyciu Mszy świętej w sanktuarium i zwiedzeniu muzeum papieskiego, wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Zabawa i nauka uwieńczona atrakcyjnymi nagrodami dostarczyła nam wiele radości! Następnie udaliśmy się na majestatyczny Wawel. Wywarł na nas ogromne wrażenie. Później znaleźliśmy się na Rynku Starego Miasta, którego urokliwy klimat tworzą cenne zabytki, konne dorożki i liczni turyści. W Kościele Mariackim podziwialiśmy Ołtarz Wita Stwosza, a w renesansowych Sukiennicach zakupiliśmy niebanalne pamiątki. Zdjęcia z wycieczki znajsują się w galerii.

Wycieczka nie tylko była niezwykłą lekcją historii i źródłem niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim przygodą, którą warto powtórzyć….

Beata Muszyńska

do góry