• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas 1a i 1b do OSP w Leszczynach

Wycieczka klas 1a i 1b do OSP w Leszczynach

12 05 2022 #Aktualności #Klasa a 2021-2029 #Klasa b 2021-2029

"Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali. I nie myśląc o tym wcale,pędzą szybko na sygnale. By ratować ludzkie życie,walcząc też o swe przeżycie. To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie!..." Olga Adamowicz


Jednym z celów podstawy programowej szkoły jest dbanie o bezpieczeństwo własne oraz innych. A jak najlepiej, najłatwiej i naskuteczniej przyswoić tak ważne treści edukacyjne? Poprzez praktyczne działanie i doświadczenie! Dlatego też 09.05.2022r. uczniowie klasy 1a i 1b wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynach.

Dzieki uprzejmości Panów Strażaków dzieci zwiedziły cały budynek, tj. Izbę Pamięci, pokój gdzie odbywają się narady oraz pomieszczenie, gdzie przechowywany jest sprzęt strażacki, aparat do sygnalizacji dźwiękowej, hełmy itp. Uczniowie dowiedzieli się w jakich sytuacjach wzywa się Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Niebywałą atrakcją okazała się możliwość przymierzenia stroju strażaka oraz hełmów, obejrzenie z bliska całego wyposażenia wozu strażackiego oraz wejście do niego.Na koniec Panowie Strażacy zaprezentowali pokaz działania węży strażackich. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.  Zdjęcia z wycieczki znajdziecie w galerii.


Składamy serdeczne podziękowania Panom Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynach za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Sylwia Sperling

Pamiątkowe zdjęcie - klasa 1a

Pamiątkowe zdjęcie - klasa 1b

do góry