Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas drugich do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

Wycieczka klas drugich do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

22 05 2022 #Aktualności #Klasa a 2020-2028 #Klasa b 2020-2028 #Klasa c 2020-2028

„Zapach chleba, smak tradycji”- 20 maja uczniowie klas drugich wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Chlebowej Chaty. Dzieci poznały drogę „od ziarenka do bochenka” oraz dowiedziały się jak wyglądało gospodarstwo w dawnych czasach. Cały pokaz odbywał się w miejscu, które wprowadzało uczestników wyjazdu w klimat tamtych czasów. Oprócz degustacji własnoręcznie zrobionych podpłomyków ze smalcem, masłem, miodem i kawą zbożową, uczniowie mieli okazję zobaczyć wszystkie zabytkowe pojazdy i sprzęty gospodarcze. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek z życia pszczół. Ostatnim punktem programu był zakup pamiątek dla siebie i swoich bliskich. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Dzięki tej wizycie dzieci zdobyły wiedzę nie tylko na temat życia naszych przodków, ale przypomniały sobie jak ważny jest szacunek do chleba i ludzkiej pracy. Zdjęcia z wycieczki znajdują się w galerii - 2a, 2b, 2c.

Ewelina Paulus, Edyta Płonka, Magdalena Jakubczyk

Wycieczka do Chlebowej Chaty