• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Z życia klasy 2b

Z życia klasy 2b

10 12 2021 #Aktualności #Klasa b 2020-2028

Przedstawiamy klasę 2b

Wychowawca:

  • mgr Edyta Płonka

Nauczyciele współorganizujący kształcenie:

  • mgr Katarzyna Kwiatkowska
  • mgr Karolina Partyka - Dziadura

Przewodniczący: Mateusz Szromek
Z-ca przewodniczącego: Blanka Michalska
Sekretarz: Zofia Gancarczyk

Klasa 2b

Samorząd klasowyWydarzenia klasowe

29 września 2021r. uczniowie naszej klasy uczestniczyli w uroczystości środowiskowej, jaka było otwarcie plenerowej wystawy o historii OSP i pierwszego leszczyńskiego przedszkola, podczas której zaprezentowali dawną śląską zabawę pt. „Klapok” oraz piosenkę„ Jak jo chodził do szkoły”. Ponadto Zosia Gancarczyk pięknie zaśpiewała piosenkę „Dzieweczko ze Śląska” i urzekła zgromadzonych swoim występem.

13 października uczniowie naszej klasy wystąpili podczas uroczystości Gminnego Dnia Edukacji Narodowej, której przewodniczyła nasza szkoła.

„Nie lękajcie się”- to hasło XXI Dnia Papieskiego, które obchodziliśmy 10 października. To dzień radości i pamięci o Papieżu Polaku- patronie naszej szkoły. W związku z obchodami Dnia Papieskiego nasza klasa wykonała plakat- wydzierankę i tym samym zdobyła pierwsze miejsce konkursie plastycznym.

5 listopada 2021 roku nasza klasa pojechała do Multikina w Rybniku na film pt. „Rodzinka rządzi„. Po spektaklu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy kubek z logo kina. Dzieci były zachwycone filmem i wrócił bardzo zadowolone.

W listopadzie zwiedziliśmy wystawę plenerową opowiadającą o historii straży pożarnej i pierwszego leszczyńskiego przedszkola, przygotowaną przez SPL „Dzwon”. "Spacery z historią w tle" zakończyły się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez SPL „Dzwon”. Zdjęcia z opisanych wydarzeń znajdują się w galerii.

W ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” , do której przystąpiła nasza szkoła, 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie naszej klasy odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Ponadto 10 listopada na zajęciach realizowaliśmy temat związany z historią Narodowego Święta Niepodległości oraz polskimi symbolami narodowymi.

Święto Niepodległości30 listopada nasza klasa została zamieniona w „Salę Wróżb”. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie z magicznego słoika. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii.

Edyta Płonka, Katarzyna Kwiatkowska

Klasowe Andrzejki

do góry