CodeWeek w klasie 1a

14 03 2024 #Klasa a 2023-2031

CodeWeek,

czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie.
W ramach CodeWeek uczniowie klasy 1a uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach, które rozwijały ich umiejętności programistyczne.

Jedną z głównych atrakcji było tworzenie zakodowanej matematyki, która pozwoliła dzieciom na wykorzystanie umiejętności programowania w rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Dodatkowo, uczniowie zaangażowali się w projektowanie jesiennej zakodowanej drogi dla ozobota, co pozwoliło im na zastosowanie kreatywności i logicznego myślenia w tworzeniu tras dla robotów.

Nie tylko praktykowaliśmy umiejętności programistyczne, ale również wykorzystywaliśmy interaktywną tablicę do programowania, co umożliwiło nam jeszcze większą interakcję i zaangażowanie uczniów.

Po przeprowadzeniu tych aktywności i wysłaniu relacji z naszych działań, nasza szkoła otrzymała zasłużony certyfikat, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i dowodem na zaangażowanie oraz wysiłek naszej klasy i szkoły w promowanie edukacji informatycznej i umiejętności programistycznych.

A.Siedlecka