Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 2a/Ekologia z Photonem w klasie 1a

Ekologia z Photonem w klasie 1a

22 05 2024 #Klasa a 2023-2031

Ekologia z Photonem

W ramach zajęć "Ekologia z Photonem" uczniowie klasy 1a mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat recyklingu poprzez interaktywną zabawę z wykorzystaniem robota.
Po krótkiej prezentacji dotyczącej znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska, uczniowie zostali podzieleni na grupy, aby uczestniczyć w praktycznych działaniach.

Głównym zadaniem uczniów było zaplanowanie trasy dla Photona, który miał zbierać śmieci i odpowiednio je segregować. Każde miejsce na trasie było związane z innym rodzajem odpadów, reprezentowanym przez różne obrazy. Kiedy Photon dotarł do danego punktu, emitował dźwięk, informujący uczniów o właściwym sposobie postępowania
z danym rodzajem odpadów. Jeśli dany produkt nie nadawał się do ogólnego recyklingu, Photon sygnalizował to specjalnym dźwiękiem, a uczniowie musieli przenieść go do wyznaczonego miejsca. Jeśli natomiast odpady nadawały się do recyklingu, Photon zmieniał swój kolor na taki, który odpowiadał kolorowi pojemnika, do którego należy wyrzucić dany produkt.

Uczniowie doskonale się bawili, jednocześnie ucząc się ochrony środowiska
i odpowiedzialności za segregację odpadów. Dzięki praktycznym doświadczeniom
z Photonem, zagadnienie recyklingu stało się bardziej zrozumiałe i atrakcyjne.
Poprzez tę interaktywną zabawę, uczniowie poznawali różne ekologiczne oznaczenia oraz uczyli się, jak ważna jest segregacja odpadów. Jednak to nie koniec atrakcji!
Podczas zajęć dzieci miały również szansę na rozkodowanie naszej planety Ziemi, korzystając z tablicy multimedialnej oraz z ozobotów.

Atmosfera była pełna kreatywności i zaangażowania, a zajęcia nie tylko bawiły, lecz także wzbogacały wiedzę ekologiczną najmłodszych uczestników.

A.Siedlecka