Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 2a/Sprzątanie Świata w klasach od 1 do 3

Sprzątanie Świata w klasach od 1 do 3

23 10 2024 #Aktualności #Klasa a 2023-2031 #Klasa a 2024-2032 #Klasa b 2023-2031 #Klasa d 2023-2031

Akcja Sprzątanie Świata

W połowie września uczniowie klas młodszych naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w corocznej Akcji Sprzątania Świata, która w tym roku odbywała się pod hasłem: Na straży czystej Ziemi. Celem tej inicjatywy było nie tylko posprzątanie terenu wokół szkoły, ale także zwrócenie uwagi na znaczenie dbania o naszą planetę.

Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci, uczniowie wraz z nauczycielami z dużym zapałem przystąpili do porządkowania otoczenia szkoły. Wspólnym wysiłkiem przyczynili się do oczyszczenia najbliższych terenów, a jednocześnie mieli okazję lepiej zrozumieć, jak istotne są codzienne działania proekologiczne.

Z zaangażowaniem i uśmiechami na twarzach dzieci zbierały śmieci, segregowały odpady i uczyły się, jak istotna jest odpowiedzialność za środowisko. To wydarzenie było doskonałą lekcją, która uwrażliwiła uczniów na problemy ekologiczne i wzmocniła ich świadomość o potrzebie ochrony przyrody.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są w naszej galerii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i włożony wysiłek.
Razem możemy dbać o czystszą Ziemię!

A.Siedlecka

Ilustracja autorstwa Freepik