Wizyta klasy 1a i 1b w aptece

14 05 2024 #Klasa a 2023-2031 #Klasa b 2023-2031

Z wizytą w aptece

30 kwietnia uczniowie klasy 1a i 1b wybrali się do apteki na spotkanie z panią farmaceutką mgr Martyną Skopek.

Pani przybliżyła uczniom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Dzieci dowiedziały się czym jest lek, w jakich formach występuje, w jaki sposób przygotowuje się i przechowuje leki, kto może je kupować oraz co powinni zrobić dorośli z przeterminowanymi lekarstwami.
Ważną treścią spotkania było podkreślenie faktu, że nie wolno dzieciom brać i przyjmować leków samodzielnie. Pani farmaceutka zaprezentowała przybory, które są potrzebne do przygotowania leków. Bardzo ciekawym doświadczeniem było wykonanie maści recepturowej.
W trakcie spotkania uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące zdrowia, zawodu farmaceuty i pracy w aptece.

Uczniowie klasy 1a i 1b dziękują za bardzo ciekawe spotkanie i nowe doświadczenia.

A.Siedlecka