Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 4a/Projekt edukacyjny w klasie 1a i 3a

Projekt edukacyjny w klasie 1a i 3a

20 05 2024 #Klasa a 2023-2031 #Klasa a 2021-2029

Projekt edukacyjny Jesteśmy Przyjaciółmi Ziemi

Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane święto ekologiczne.
W tym roku, w ramach projektu edukacyjnego w okresie od 15 – 22 kwietnia, uczniowie klasy 1a i klasy 3a każdego dnia celebrowali to święto inaczej.

Tropiciele najpierw zbierali ciekawe okazy przyrodnicze, z których powstała interesująca wystawa tematyczna „Skarby Ziemi”. Wspólnymi siłami, z materiałów wtórnych stworzyli sensoryczną ścieżkę, po której każdy mógł przejść i skorzystać z darmowego masażu. Wszyscy poszli też do Przyrody, poświęcili swój czas na zaprzyjaźnienie się i bycie z Nią.
W ramach zabawy plenerowej Obserwatorzy za pomocą „okienek na świat”, na nowo odkrywali piękno i różnorodność Ziemi. A Artyści, w prezencie stworzyli dla Matki Ziemi galerię obrazów na folii stretch.

Uczniowie na terenie szkoły zorganizowali również Happening „Szanuj naszą planetę – Ziemię”. Z przygotowanymi tematycznie plakatami, ubrani w zielone stroje, przemaszerowali barwnym korowodem szkolnymi korytarzami, zachęcając hasłami ekologicznymi do bycia eko, czyli jak żyć w zgodzie z przyrodą.
W ramach ochrony Ziemi, włączyli się również do akcji ekologicznej zbierania pustych tubek po kleju AMOS. Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe odznaki i dyplomy oraz wzięli udział w przyjęciu urodzinowym, które zorganizowali na cześć Matki Ziemi.

Projekt edukacyjny ”Jesteśmy Przyjaciółmi Ziemi”