Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 2b/Klasa 1a i 1b z wizytą na poczcie

Klasa 1a i 1b z wizytą na poczcie

17 03 2024 #Klasa a 2023-2031 #Klasa b 2023-2031

Pierwszaki z wizytą na poczcie

14 marca uczniowie klasy 1a i 1b wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Filii Urzędu Pocztowego w Leszczynach.
Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem poczty i pracą listonosza.

Pierwszaki poznały szeroki zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Pani asystent opowiedziała też dzieciom na czym polega jej praca oraz przedstawiła im logo poczty i jego historię. Następnie każde dziecko mogło przybić pieczątkę z logiem na kartce. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Wycieczka była bardzo udana i na pewno dzieci jeszcze nie raz odwiedzą to miejsce, do czego zachęcali je pracownicy poczty.

E. Paulus

Wizyta klas 1a i 1b na poczcie.