Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 2b/Klasy 1a i 1b z wizytą w księgarni.

Klasy 1a i 1b z wizytą w księgarni.

14 05 2024 #Klasa a 2023-2031 #Klasa b 2023-2031

W księgarni

W środę 8 maja uczniowie klas: 1a i 1b wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do księgarni Neumann w Leszczynach. Celem tej wizyty było między innymi rozwijanie zainteresowań czytelniczych, ukazanie różnorodności i bogactwa wydawanych publikacji oraz poznanie zawodu księgarza.

Dzieci z zaciekawieniem przeglądały sklepowe regały, zwłaszcza te z literaturą dziecięcą. Dowiedziały się również według jakiego kryterium poukładane są książki na półkach. Panie sprzedawczynie przybliżyły także dzieciom na czym polega ich praca i opowiedziały o tym, co jeszcze można zakupić oprócz książek. Na koniec uczniowie otrzymali różnorodne kolorowanki oraz zakładki do książek.

Wizyta w księgarni była kolejnym krokiem rozwijającym kompetencje czytelnicze pierwszoklasistów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom pracującym w księgarni za miłe i serdeczne przyjęcie.

E. Paulus

Klasy 1a i 1b z wizytą w księgarni.