Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa IIIb/Chwile uchwycone w obiektywie - klasa Ib

Chwile uchwycone w obiektywie - klasa Ib

2 11 2021 #Aktualności #Klasa b 2021-2029

Październik 2021r.

• Udział w szkolnym konkursie z okazji XXI Dnia Papieskiego, który w tym roku miał miejsce 10 października i odbył się pod hasłem „Nie lękajcie się”. Nasza klasa zajęła II miejsce!!!
  • 14 października odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” podczas, której uczniowie naszej klasy oficjalnie weszli w szeregi grona uczniów naszej szkoły.

Pasowanie na ucznia

Głośne czytanie

• Uczniowie naszej klasy są bardzo utalentowani plastycznie i chętnie biorą udział w zajęciach rozwijających manualnie, dlatego nie może tu zabraknąć prac wykonanych farbami plakatowymi pt. „Parasole”.

Prace plastyczne

• W czwartek 28 października nasza klasa udała się na cmentarz, by zapalić znicze na grobach: dawnego kierownika leszczyńskiej "Jedynki" Thomasa Wrobla zmarłego w 1913r., Powstańca Śląskiego Ludwika Grobosza oraz poległego w obronie ojczyzny we wrześniu 1939 roku w Leszczynach żołnierza Adama Zająca.
  • Edukacja informatyczna to lekcja, która cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów. Na ekranach monitorów prezentują swoją wyobraźnię oraz udowadniają, że program paint ma coraz mniej przed nimi tajemnic.
  • "Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej" to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. 28 października nastąpiło oficjalne przyjęcie uczniów klasy 1B do grona czytelników naszej biblioteki. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania biblioteki, księgozbiorem, regulaminem oraz sposobem wypożyczania i oddawania książek, młodzi czytelnicy musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, biorąc udział w zagadkach. Gdy okazało się, że każdy uczeń bezbłędnie zdał egzamin ze znajomości literatury dla najmłodszych, pani bibliotekarka Mirela Kluczniok przyjęła w poczet czytelników biblioteki szkolnej naszych pierwszoklasistów, wręczając im odznaczenia „Czytelnik biblioteki szkolnej”. Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, a na koniec uroczystości otrzymały książki „Pierwsze abecadło”. Mamy nadzieję, że dzieci chętnie będą korzystały z biblioteki szkolnej i rozwijały umiejętności czytania. Wszystkie zdjęcia znajdziecie w galerii.

Sylwia Sperling