Pasowanie na Ucznia

15 10 2021 #Aktualności #Klasa a 2021-2029 #Klasa b 2021-2029

W czwartek 14 października 2021 r. odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Ucznia.

To jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty.
W uroczystości wzięli udział dyrektor Krzysztof Kalinowski oraz wicedyrektor Beata Romaniuk, nauczyciele i rodzice pierwszoklasistów.

Pasowanie na UczniaDzieci klas pierwszych przygotowywały się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: pani Ewy Góreckiej i pani Joanny Patyrowskiej oraz nauczycieli współorganizujących kształcenie. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.
14 października w szkole panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe, piękna dekoracja sceny, przygotowany sprzęt nagłaśniający - wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.
Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Czerwionce - Leszczynach. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów. Zdjęcia z uroczystości - patrz: galeria.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich pierwszoklasistów.

Sylwia Sperling