Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa IIIb/Wycieczka do Aeroklubu w Gliwicach

Wycieczka do Aeroklubu w Gliwicach

6 11 2022 #Aktualności #Klasa b 2021-2029

W dniu 3 listopada dzięki uprzejmości Pana Michała Palarza - Dyrektora Aeroklubu Gliwickiego i jednocześnie ojca jednej z naszych uczennic - Paulinki, uczniowie klasy 2b i 2a mogli odwiedzić lotnisko sportowe w Gliwicach. Jak się okazało jest to miejsce o imponującej historii, a osoby tam pracujące są prawdziwymi pasjonatami lotnictwa, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat maszyn lotniczych. Pierwszym punktem wycieczki było wejście do hangaru, gdzie pokazano nam samoloty o różnej konstrukcji i przeznaczeniu. Dzieci miały możliwość zobaczenia wnętrza samolotów, m.in. samolotu wykorzystywanego przez skoczków spadochronowych. Następnie odwiedziliśmy kino 3 D, w którym zobaczyliśmy film dot. maszyn lotniczych wykorzystywanych na przestrzeni wieków. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z symulatora lotów, w którym każde dziecko mogło poczuć się jak wykwalifikowany pilot prawdziwego samolotu. Na zakończenie wycieczki, na wszystkich uczestników czekała kolejna niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku. Za zaproszenie oraz tak miłe ugoszczenie serdecznie dziękujmy! Zdjęcia z wycieczki znajdziecie w galerii.

Sylwia Sperling

Wycieczka do portu lotniczego