Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 3c/Ania: mała - Wielka bohaterka

Ania: mała - Wielka bohaterka

10 02 2023 #Aktualności #Klasa c 2022-2030

Ania Zieleźny jest uczennicą klasy Ic.

Ta uśmiechnięta, miła i skromna dziewczynka ma wielkie serce dla zwierząt. Postanowiła pomóc tym najbardziej potrzebującym wykonując własnoręcznie kilkadziesiąt breloczków, a pozyskane ze sprzedaży pieniążki podarowała fundacji Pet Patrol. Dzięki zaangażowaniu Ani i jej rodziców na ratowanie zwierząt udało się uzbierać 900 zł. i 4 worki karmy dla czworonożnych podopiecznych! O tym wyjątkowym pomyśle i całej akcji opowiedziała nam mama tej wspaniałej siedmiolatki:
Breloki to trochę przypadek. Ania kupiła pierwszy zestaw do tworzenia zawieszek z folii za własne kieszonkowe. Początkowo robiła dla siebie i koleżanek, którym dawała w prezencie. Ania już wcześniej włączała się w akcje pomocowe z bratem i jak dostawali jakieś większe pieniądze, na różne okazje część przekazywali na pomoc koniom, psom, kotom itd. Potem zrodził się pomysł, że mogłaby sprzedawać breloki i zbierać pieniądze na schronisko, bo rozmawialiśmy o tym jak ciężko jest teraz zimą tym zwierzakom, a sama ma w domu zwierzaki, które ktoś porzucił, więc temat jest jej bliski. Nagle pojawił się post Pet Patrolu, że sytuacja jest bardzo ciężka i grozi im zamknięcie działalności, a to jedna z nielicznych organizacji w regionie pomagająca zwierzętom porzuconym, odebranym z interwencji itd. Wtedy zapadła decyzja, że będzie zbierała pieniądze dla tej organizacji. Wszystko poszło pocztą pantoflową, nawet nie ogłaszałyśmy tego w żadnych mediach społecznościowych, zainteresowanie było i tak bardzo duże. Ania rysowała sama, często odrysowywała z szablonów, które jej drukowałam, bo część zamówień miała bardzo spersonalizowanych. Kolorowała, wycinała i razem wypiekałyśmy breloki w piekarniku. Udało się zebrać dokładnie 930 zł i dorzuciliśmy karmę dla kotów i psów. Jest wiele osób, które nadal chcą zamawiać breloczki, ale Ani należy się urlop ;) Zrobiła kawał dobrej roboty :)
Jesteśmy dumni, że w naszej szkole uczą się tak wspaniali uczniowie jak Ania! Brawo Aniu! Dałaś nam piękny przykład. Od Ciebie możemy uczyć się empatii i bezinteresownej pomocy.

Mirela Kluczniok

Ania podczas pracy