Pasowanie na czytelnika

22 10 2022 #Aktualności #Biblioteka #Klasa a 2022-2030 #Klasa b 2022-2030 #Klasa c 2022-2030

Jak co roku w październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika. By zostać czytelnikiem szkolnej biblioteki, pierwszoklasiści musieli rozwiązać zagadki i zadania, a także zaprezentować swoją wiedzę o książkach i bohaterach literackich. Znakomicie poradzili sobie z każdym wyzwaniem, za co otrzymali Odznakę Czytelnika. Dowiedzieli się również jak wypożyczać książki z biblioteki i jak o nie dbać. Na koniec złożyli "Przysięgę czytelnika". Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał w prezencie książkę "Pierwsze abecadło" - wyprawka czytelnicza dla pierwszaka - to element kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki. Nasza szkolna biblioteka pozyskała nowych, wspaniałych czytelników! Zdjęcia z uroczystości znajdują się w galerii.

Mirela Kluczniok

Czytelnicy z klasy 1a