Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 3c/Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3

28 11 2022 #Aktualności #Klasa a 2020-2028 #Klasa a 2021-2029 #Klasa a 2022-2030 #Klasa b 2020-2028 #Klasa b 2021-2029 #Klasa b 2022-2030 #Klasa c 2020-2028 #Klasa c 2022-2030

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia.

Istnieje legenda, która głosi, że ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów narodził się 120 lat temu w USA jako Teddy Bear. Swój wkład w powstanie pluszowego misia miał prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt. W 1902 roku uczestniczył on w polowaniu, podczas którego jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent USA nie zgodził się wówczas na odstrzelenie rannego zwierzęcia. Wydarzenie to zostało upamiętnione w gazecie. A wizerunek misia opublikowany w dzienniku stał się inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchona, który zaczął produkować podobne pluszowe misie. Na cześć prezydenta USA nazwano je „Teddy Bear”.

Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami także włączyli się w obchody tego miłego święta. Każdy uczeń mógł zabrać swoją ulubioną przytulankę na lekcje oraz zaprezentować ją swoim kolegom. Dzieci miały też okazję obejrzeć ciekawe filmy i bajki związane z postacią pluszowego misia, posłuchać bajek czytanych przez nauczycieli oraz pobawić się podczas wspólnych gier i zabaw. Nie zabrakło również ciekawych prac plastycznych, których głównym bohaterem był miś oraz własnoręcznie zrobionych opasek na głowę.

Dzień ten był niezwykle udany oraz stał się dla wszystkich doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Z całą pewnością można stwierdzić, że pluszowy miś to ulubiona zabawka wszystkich dzieci i nie tylko!

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w galerii.

Ewelina Paulus