1d w Fabryce Elfów

5 12 2023 #Klasa d 2023-2031

Wizyta w Fabryce Elfów

Dnia 5 grudnia klasa 1d wybrała się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Katowicach. W tym roku dzieci mogły na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca elfów przed świętami. Zaraz po przyjeździe przywitał nas Elf Tuptuś ubrany w przepiękny zielono-czerwony strój. Zaprowadził nas do budynku w którym mieściła się Wielka Fabryka Elfów i zaprosił do zwiedzania.

W pierwszej kolejności wysłuchaliśmy historii Elfa Ważniaka. Następnie mieliśmy do wykonania kilka wyjątkowych zadań w których musieliśmy pomóc Elfom w świątecznych przygotowaniach oraz odnalezieniu przepisu na pierniczki św. Mikołaja. Zadania wzbudziły sporo emocji.

Dzieci z zapartym tchem i niesamowitym zaangażowaniem podjęły wyzwanie i postanowiły pomóc odczarować święta. Na koniec czekała nas niespodzianka. Elfy zaprowadziły nas do samego Świętego Mikołaja. W pięknym pokoju, przy kominku obok choinki siedział sam Święty Mikołaj. Uśmiechał się serdecznie i zapraszał nas do siebie. każdy z nas mógł z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie.

Mikołaj podziękował nam za pomoc Elfom w Wielkiej Fabryce Zabawek i wręczył dyplom za pomoc w uratowaniu świąt oraz oczywiście

pierniczki. To był wspaniały dzień. Jesteśmy pewni, że Mikołaj postara się spełnić nasze życzenia.

My też życzyliśmy Mikołajowi wesołych i spokojnych świąt. Niech odpocznie po ciężkiej pracy. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Obraz autorstwa Freepik