Klasa 1d z wizytą na poczcie

26 03 2024 #Klasa d 2023-2031

Z wizytą na poczcie

W piątek 22.04.24 uczniowie klasy 1d odwiedzili budynek filii Urzędu Pocztowego w Czerwionce - Leszczynach. Uczniów przywitała bardzo miła pani asystent, która zapoznała dzieci z pracą poczty oraz opowiedziała, jak wygląda droga listu od nadawcy do odbiorcy. Zaprezentowała również strój listonosza.

Pierwszaki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Obejrzały pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, na worki i logo poczty. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi pracownicy poczty, ponieważ mogli wrzucać prawdziwe listy do worka, a później pani asystent pokazała im prawidłowy sposób wiązania worków. Dzieci miały również okazję przybić pieczątkę z logiem poczty.

Nasza wizyta miała konkretny cel. Na poprzedniej lekcji wykonaliśmy wspólną, piękną kartkę pocztową z życzeniami wielkanocnymi, którą zamierzaliśmy wysłać. Dlatego zakupiliśmy kopertę i znaczek pocztowy. Następnie czekało na nas najtrudniejsze zadanie, czyli zaadresowanie naszej przesyłki. Po krótkim przypomnieniu sposobu adresowania listów, za pomocą wcześniej przygotowanych przez panią elementów prawidłowo zaadresowaliśmy kopertę.
Kolejno przekazaliśmy ją pani asystent dzięki której to rozpoczęła się dalsza droga naszej kartki. Mamy nadzieję, że adresat listu ucieszy się z naszej niespodzianki.

Wycieczka na pocztę okazała się ciekawą lekcją w praktyce, a uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni.

Klasa 1d z wizytą na poczcie