Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 5a/Księga wierszy - projekt czytelniczy w klasie 2a

Księga wierszy - projekt czytelniczy w klasie 2a

26 01 2022 #Aktualności #Biblioteka #Klasa a 2020-2028

Klasowa księga wierszy-projekt czytelniczy w klasie II a

Uczniowie z księgą wierszyKlasa II a podczas zajęć w szkole i w domu realizowała projekt czytelniczy „ Klasowa księga wierszy. Założeniem projektu było kształcenie nawyków czytelniczych, popularyzowanie czytelnictwa oraz wdrożenie najmłodszych uczniów do częstych kontaktów z książką. Uczniowie w czasie lekcji słuchali wierszy autorstwa Jana Brzechy oraz Juliana Tuwima czytanych przez wychowawcę, jak również czytali je samodzielnie w domu. Następnie projektowali ilustracje do przeczytanego utworu. Dzięki temu z wykonanych rysunków powstała ”Klasowa księga wierszy”. Uczniowie z wielkim zapałem podeszli do postawionego przed nimi zdania, czego efektem były barwne i ciekawe prace, które można zobaczyć w galerii.
Realizacja projektu uświadomiła dzieciom, że w życiu człowieka jest zawsze miejsce na książkę oraz to, że czytanie może być świetną zabawą i okazją do wspólnego spędzania czasu.

Ewelina Paulus

Ilustracja do wiersza