Spotkanie z pszczelarzem

27 03 2023 #Aktualności #Klasa a 2020-2028 #Klasa a 2021-2029 #Klasa b 2020-2028

W dniu 16 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole pana Damiana Jankowskiego, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. Nasz gość opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę), produkty wytworzone przez pszczoły oraz różne rodzaje miodu. To interesujące spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Panu Damianowi dziękujemy za poświęcony nam czas oraz bardzo ciekawą lekcję, która upłynęła w niezwykle serdecznej atmosferze. Zdjęcia z tego spotkania znajdują się w galerii.
Uczniowie klas IIa, IIIa, IIIb wraz z wychowawczyniami
Spotkanie z pszczelarzem