Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 5a/Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - klasa II a

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - klasa II a

4 04 2022 #Aktualności #Klasa a 2020-2028

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Zostało ustanowione przez ONZ w 2008r. Symbolem solidarności z osobami zmagającymi się z tym schorzeniem jest kolor niebieski.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje ok 400 tysięcy osób z autyzmem.

Klasa II a postanowiła włączyć się w obchody tego dnia. Dzieci założyły niebieskie ubrania, a na lekcji zajęły się wycinaniem niebieskich serduszek. Obejrzały także film będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu. W ten sposób chciały wyrazić swoją tolerancję wobec osób dotkniętych spectrum autyzmu.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w galerii.

Ewelina Paulus

Wydarzenie klasowe