Spektakl "Ach, ta Pippi"

11 03 2023 #Aktualności #Klasa a 2020-2028 #Klasa a 2021-2029 #Klasa b 2020-2028 #Klasa c 2020-2028

9 marca uczniowie klas: IIa, IIIa, IIIb oraz IIIc wraz z nauczycielami udali się do CKE w Czerwionce na przedstawienie teatralne pt. „Ach, ta Pippi”, przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Śledząc historię Pippi, dzieci mogły wiele się nauczyć. Dowiedziały się, czym jest tolerancja, dlaczego ważna jest przyjaźń między ludźmi. Spektakl przedstawiał wiele niesamowitych przygód głównej bohaterki.
Widownia żywiołowo reagowała na to, co dzieje się na scenie oraz na piosenki śpiewane przez aktorów. Dzięki znakomitej grze aktorskiej oraz zastosowaniu kolorowych projekcji multimedialnych, młodzi widzowie siedząc w swoich fotelach mogli raz być w domu barwnej z koloru włosów i charakteru Pippi, by po chwili znaleźć się w cyrku i podziwiać akrobacje lwów.
Ponadto dzieci mogły zaobserwować, jak wygląda praca aktora i to, że aktor potrafi wcielić się w kilka postaci podczas jednego spektaklu.
Przykład Pippi uczy nas, że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz że, każdy człowiek zasługuje na szacunek. Przedstawienie było warte obejrzenia i wszystkim bardzo się podobało! Zdjęcia z wyjazdu znajdują sie w galerii.

E. P.
Spektakl