Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa IVc/Spektakl "Jak Rumcajs Cypiska uratował"

Spektakl "Jak Rumcajs Cypiska uratował"

18 10 2022 #Aktualności #Klasa a 2020-2028 #Klasa a 2021-2029 #Klasa c 2020-2028

Przedstawienie "Jak Rumcajs Cypiska uratował". 18 października uczniowie klas: IIa, IIIa, IIIc wraz z nauczycielami udali się do CKE w Czerwionce na spektakl pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”.

Narodowy Teatr Edukacji kolejny raz w niezwykle udany sposób, przypomniał młodym widzom jedną z ulubionych bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zostały zawarte podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo- edukacyjne.

„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…”- w ten sposób rozpoczęła się piękna, czeska bajka, którą wspaniali aktorzy przedstawili w niezwykle udany sposób. Spektakl przyciągnął uwagę barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Różne efekty świetlne i dźwiękowe wywoływały duże emocje, a dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Widowisko teatralne niosło ze sobą cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, czego wyrazem były gromkie brawa na zakończenie.

E.P.Spektakl teatralny