Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 5c/Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach

Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach

14 05 2023 #Aktualności #Klasa a 2020-2028 #Klasa b 2020-2028 #Klasa c 2020-2028

11 maja uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę klasową do Palmiarni w Gliwicach.
Palmiarnia znajduje się w samym centrum parku Chopina, pięknie wkomponowana w otoczenie parkowych drzew. Budynek palmiarni to nowoczesna konstrukcja architektoniczna o powierzchni 2000 m2, w którym rośnie ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają nawet ponad 200 lat.
Uczniowie odwiedzili cztery pawilony, gdzie podziwiali rośliny cytrusowe, przyprawowe (pieprz, cynamon, kardamon) oraz egzotyczne palmy i kaktusy, pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk. W czterech tematycznych akwariach mogli zobaczyć kilkadziesiąt gatunków ryb. Największy zbiornik prezentował ryby dorzecza Amazonki (60 tys. litrów).
Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wiadomości przekazywanych przez przewodników i zadawały wiele ciekawych pytań.
Wycieczka umożliwiła zdobycie wiedzy, w sposób znacznie ciekawszy niż z książek i ilustracji. Była to podróż w egzotyczny świat, którą na długo wszyscy zapamiętają.
Zdjęcia z wycieczki znajdują się w galerii.

Ewelina Paulus

Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach