Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa Vb/Bajki Pana Kleksa - wycieczka klas IIIa i IIIb

Bajki Pana Kleksa - wycieczka klas IIIa i IIIb

13 06 2022 #Aktualności #Klasa a 2019-2027 #Klasa b 2019-2027

7. czerwca uczniowie klas III a i III b udali się na wycieczkę do Katowic na zwiedzanie „Bajki Pana Kleksa”. Oto co ich tam spotkało: Razem z pomocniczką pana Kleksa - sympatyczną Agnieszką - zwiedzaliśmy bajkowe krainy. Otrzymaliśmy specjalną misję, która polegała na odnalezieniu ukrytych trzech magicznych przedmiotów. Aby tego dokonać, zaangażowaliśmy się w szukanie wskazówek oraz rozwiązywanie zadań. W trakcie pobytu w zaczarowanej krainie odkrywaliśmy sekrety, uczyliśmy się wiązać węzły marynarskie, korzystaliśmy z interaktywnych zabaw i gier takich jak np. quiz o układzie słonecznym, przemieszczaliśmy się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywaliśmy tory przeszkód oraz zjeżdżaliśmy zakręconą rurą do basenu pełnego małych piłeczek. Na zakończenie uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych. Odwiedziny w Bajce były dla nas wielką przygodą i zabawą. Zdjęcia z wycieczki znajdziecie w galerii.

Beata Fojcik

Z wizytą u Pana Kleksa