Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 7c/Wycieczka na polskie Malediwy i do Alvernia Studios

Wycieczka na polskie Malediwy i do Alvernia Studios

18 06 2024 #Aktualności #Klasa a 2018-2026 #Klasa b 2018-2026 #Klasa b 2020-2028 #Klasa c 2018-2026

Uczniowie klasy IV b, VI a, VI b i VI c wraz z opiekunami wybrali się 11 czerwca na wspólną wycieczkę. Pierwszą atrakcją był Park Gródek nazywany też polskimi Malediwami. Znajduje się on na terenie dawnego kamieniołomu dolomitu. Uczestnicy wycieczki mieli okazję przekonać się, dlaczego lazurowa woda i kładka na zbiorniku wodnym Wydra to najczęściej fotografowane miejsca... Obszar, na terenie którego znajduje się prywatna baza nurkowa, jest miejscem niezwykle atrakcyjnym krajobrazowo.

Kolejnym punktem programu dnia była niezapomniana lekcja edukacyjna poświęcona produkcji filmowej w Alvernia Studios - największym i najnowocześniejszym studiu filmowym w Polsce. Budowla składa się z futurystycznych kopuł połączonych szklanymi korytarzami, które tworzą niesamowitą pozaziemską scenerię. Wnętrza Alvernia Planet są równie fascynujące i pozwalają zanurzyć się w świat przyszłości, gdzie każdy zakamarek jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, a automatyczne drzwi rozsuwają się jak śluzy na statku kosmicznym. Młodzi podróżnicy odkryli, że to, co widzą na ekranach, jest efektem kreatywnej pracy wielu specjalistów. Poznali tajniki tworzenia scenografii, rekwizytów i efektów specjalnych oraz proces produkcji dźwięku filmowego. Przeżyli też interaktywne doświadczenie z green screenem, którego pamiątką były zdjęcia w Paryżu, na pustyni, w kosmosie...

Ten czerwcowy dzień dostarczył uczniom i ich opiekunom wiele radości i pozytywnych przeżyć!

Uczestnicy wycieczki

Wycieczka na polskie Malediwy i do Alvernia Studios