• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Dla Uczniów/Wolontariat/Wolontariat w naszej szkole

Wolontariat w naszej szkole

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu - rok szkolny 2021/2022

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:

  • mgr Izabela Cebula
  • mgr Katarzyna Kwiatkowska
  • mgr Karolina Partyka-Dziadura
  • mgr Edyta Płonka

Wrzesień 2021

Działania charytatywne podejmowane przez Szkolne Koło Wolontariusza mają na celu uwrażliwianie uczniów na potrzeby drugiego człowieka, kształcenie postaw otwartości i tolerancji wobec słabszych, chorych oraz potrzebujących. W obecnym roku szkolnym bardzo dużo uczniów klas ósmych zgłosiło się do pracy w charakterze wolontariusza, dzięki czemu udało się wdrożyć ich do pomocy uczniom najmłodszym przy obiadach, a także do prac w sklepiku. Dodatkowo uczniowie również bardzo chętnie zaangażowali się w Międzynarodowy Program Pola Nadziei, rozprowadzając wśród uczniów oraz pracowników szkoły cebulki żonkili.

Wolontariusze w akcji

Sprzedajemy cebulki żonkili

W miesiącu październiku wolontariusze przeprowadzą kwestę Zapalmy płomyk nadziei, gdzie będą sprzedawać znicze. Dochód z organizacji w/w akcji charytatywnych przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach”. Poza tym w październiku planujemy po raz kolejny włączyć się w akcję sprzątania starego cmentarza w Leszczynach.

Cały rok szkolny zbieramy również plastikowe nakrętki, które mają wspomóc rehabilitację Antosia Radło z Leszczyn - podopiecznego Fundacji Serce dla Maluszka. Planujemy wiele innych akcji i przedsięwzięć.
Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim, którzy zakupili cebulki żonkili oraz znicze i tym samym dołożyli cegiełkę na wsparcie podopiecznych hospicjum.

Październik 2021

My wiemy, że z Wami niemożliwe staje się możliwe. Rzeczy małe stają się wielkie. Dlatego zapraszamy do wkręcenia się w pomaganie. Pomoc innym jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Daje ogromną szansę na szczęście i uśmiech osób znajdujących się w trudnej sytuacji, a pomagającym gwarantuje poczucie spełnienia. Nasza szkoła podjęła się kolejnego zadania - zbieramy plastikowe nakrętki. Chcemy nie tylko pomóc Antosiowi, ale również wzbudzić empatię i chęć czynienia dobra wśród naszych uczniów. Zakrętki, które państwo przyniesiecie, można składać do kosza na parterze szkoły obok rzeczy zagubionych.

Zachęcamy do wspólnego czynienia dobra. Pokażmy, że mamy wielkie serca!

 

Akcja sprzątania starego cmentarza - opiekujemy się zabytkową nekropolią, porządkujemy groby dawnych właścicieli i dziedziców Leszczyn, kierownika szkoły z czasów pruskich oraz powstańców śląskich.

Porządkujemy zabytkową nekropolię

Porządkujemy zabytkową nekropolię Akcja Zapalmy płomyk nadziei

Sprzedajemy znicze

Grudzień 2021

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Św. Jan Paweł II
Dnia 16 grudnia 2021r. Szkolne Koło Wolontariatu organizowało „Słodki czwartek”, z którego dochód został przeznaczony na leczenie ucznia naszej szkoły, naszego kolegi - Tymka. Ze sprzedaży ciast uzbierała się kwota 2262 PLN, która w całości została wpłacona na konto Tymka za pośrednictwem Rady Rodziców.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Słodki czwartek dla Tymka

 

do góry