Strona główna/Aktualności/AR w edukacji…czyli rozszerzamy rzeczywistość.

AR w edukacji…czyli rozszerzamy rzeczywistość.

26 04 2024 #Klasa a 2023-2031

Klasa 1a „ożywia” kolorowanki z aplikacją Quiver.

W ramach zajęć plastycznych, uczniowie klasy 1a mieli okazję poznać aplikację Quiver, która umożliwia „ożywienie” kolorowanych przez nich rysunków. Dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej, modele z rysunków przekształcają się w trójwymiarowe obiekty, zachowując użyte przez dzieci kolory i zdolność do animacji.

Podczas zajęć dzieci pięknie kolorowały obrazy Ziemi, a następnie, korzystając z aplikacji, widziały swoje rysunki ożywione, obserwując trójwymiarową kulę ziemską.
Dzieci były bardzo zmotywowane do starannego wykonywania zadania, ponieważ widziały niesamowite efekty technologii AR.

Ożywianie kolorowanek przyniosło pierwszoklasistom wiele radości i uśmiechu. To nie tylko świetna zabawa, ale także edukacyjne doświadczenie, które uczyło dzieci szacunku do Ziemi. Ożywione rysunki przypominały wszystkim, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jak piękna może być natura. Z pewnością jeszcze skorzystamy z aplikacji Quiver.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej (AR) to sposób na połączenie wirtualnego świata z rzeczywistym. Dzięki niej możemy widzieć wirtualne obiekty i interakcje w naszym otoczeniu za pomocą urządzeń mobilnych lub specjalnych okularów. AR działa poprzez analizę otaczającego świata i nakładanie na niego wirtualnych elementów, co tworzy wrażenie, że obiekty wirtualne są częścią naszej rzeczywistości.

A.Siedlecka

AR w edukacji…czyli rozszerzamy rzeczywistość.