Strona główna/Aktualności/Przedstawienie teatralne „Brzechwolandia”

Przedstawienie teatralne „Brzechwolandia”

26 04 2024 #Klasa a 2023-2031 #Klasa b 2023-2031 #Klasa a 2021-2029 #Klasa b 2021-2029

Wyjazd uczniów na przedstawienie

23 kwietnia uczniowie klas: 1a, 1b, 3a oraz 3b wraz z nauczycielami udali się do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce na przedstawienie teatralne pod tytułem „Brzechwolandia”, przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Jak mówią słowa piosenki:
Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,
Brzechwolandia uczy, bawi nas,
w Brzechwolandii można miło spędzić czas”.

Dzieciom bardzo spodobała się ta niezwykła kraina, w której można zapomnieć o wszystkich problemach i zmartwieniach i przenieść się w kolorowy świat marzeń pełen radości i muzyki.

Przedstawienie było też świetną okazją do poznania wspaniałych wierszy poety Jana Brzechwy takich jak: „Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe” czy „ Atrament”.

Brzechwolandia” uczy też młodych widzów jak powinno się w życiu postępować, a postacie z wierszy przypominają o dobrym zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku.

Uczniowie z zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądali to widowisko pełne radosnych akcji i wspaniałej gry aktorów.

Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w galerii.

E. Paulus

Przedstawienie teatralne „Brzechwolandia”