• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 4311 330
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Karolcia - projekt czytelniczy w klasie 3a

Karolcia - projekt czytelniczy w klasie 3a

19 01 2022 #Aktualności #Biblioteka #Klasa a 2019-2027

W listopadzie na zajęciach w szkole omawialiśmy książkę pt.: "Karolcia", która była naszą kolejną lekturą.

KarolciaByliśmy pod wrażeniem niesamowitych przygód dwójki jej głównych bohaterów: tytułowej Karolci i jej przyjaciela Piotra. Pewnego dnia Karolcia znajduje błękitny koralik, który potrafi spełniać życzenia. Bohaterowie przy jego pomocy postanawiają zmieniać świat na lepsze.
Postanowiliśmy przedstawić Karolcię Marii Kruger w ramach projektu czytelniczego, starając się uchwycić w obiektywie kilka niesamowitych przygód jej głównych bohaterów.

Wspólnie z naszymi paniami: Agnieszką Smołką oraz Beatą Fojcik zabraliśmy się za wykonanie dekoracji oraz potrzebnych rekwizytów. Podczas sesji zdjęciowej z ogromnym zaangażowaniem i radością zabraliśmy się do pracy. Efektem naszej pracy jest krótka prezentacja przedstawiająca niesamowite przygody Karolci i Piotra.

Postanowiliśmy również zabawić się w ilustratorów. Każde z nas wykonało ilustrację do wybranych przygód Karolci i Piotra. W ten oto sposób powstała nasza klasowa książka z ilustracjami według własnego pomysłu do omawianej na lekcjach lektury.

Praca ilustrująca przygodę Karolci i PiotraW galerii prezentujemy zdjęcia, zrobione podczas prac nad powstawaniem naszego projektu.

B. Fojcik, A. Smołka

do góry