Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 2b/Klasy 1a i 1b w straży pożarnej

Klasy 1a i 1b w straży pożarnej

15 05 2024 #Klasa a 2023-2031 #Klasa b 2023-2031

Z wizytą w straży pożarnej

W poniedziałek 5 maja uczniowie klas 1a i 1b mieli możliwość zapoznania się z ciężką
i odpowiedzialną pracą strażaków. Celem wizyty było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali swoje umiejętności. Dzieci mogły obejrzeć samochody od środka oraz przymierzyć hełm strażacki.
Być może niejedno z nich w przyszłości zwiąże się z tym trudnym, ale pięknym i bardzo potrzebnym zawodem.

Dziękujemy Panom strażakom za ich poświęcenie i odwagę oraz za to, jak dbają o nasze wspólne bezpieczeństwo. To była dla nas wspaniała lekcja.
Dziękujemy!

A.Siedlecka