Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa 2b/Wycieczka pierwszoklasistów do Pokazowej Zagrody Żubrów (..)

Wycieczka pierwszoklasistów do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie

1 06 2024 #Klasa a 2023-2031 #Klasa b 2023-2031

W zagrodzie żubrów

W środę 29 maja uczniowie klasy 1a oraz 1b wraz z nauczycielami udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie, podczas której wzięli udział w warsztatach edukacyjnych Tropem żubra.

Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska. Uczniowie mogli podziwiać nie tylko żubry, ale również jelenie, sarny, daniele, kaczki, gęsi oraz inne zwierzęta zamieszkujące zagrodę. Miały także możliwość zwiedzenia głównego budynku edukacyjno-ekspozycyjnego, w którym od niedawna znajduje się nowy eksponat-szkielet żubra. Panie przewodniczki w ciekawy sposób przekazały pierwszakom dużą dawkę wiedzy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek zarówno o żubrach, jak i również o niektórych leśnych zwierzętach i ptakach.

Niebywałą atrakcją zagrody oprócz rodziny żubrów były także pawie indyjskie, które nie odstępowały zwiedzających na krok i dumnie prezentowały swoje piękne kolorowe treny. Po zakończonym zwiedzaniu ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek.

Wycieczka była bardzo udana i wszyscy zadowoleni oraz bogatsi w nową wiedzę wrócili do szkoły.

Ewelina Paulus

Wycieczka pierwszoklasistów do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie